timeshow
GELECEK KONSER  -   Hayko Cepkin
 
GÜN SAAT DAKİKA SANİYE
Etkinlikler
Tarih Seçiniz:
21 Mart 2018, Çarşamba 22:00

21 Mart Çarşamba
Saat: 22:00
Gökhan Birben

Karadeniz müziği denince tulumun ve kemençenin tınısına en uyumlu ses olarak gösterilen Gökhan Birben, 21 Mart Çarşamba KadıköySahne’de sevenleri ile buluşuyor.

Yaklaşık 20 yıl önce Aranjörü Kemal Sahir Gürel ve müzisyen arkadaşı Kazım Koyuncu ile bir araya gelerek stüdyoda yapmış oldukları deneme (demo) kaydın ardından müzik camiasına ilk adımı atmış oldu.

İlk albüm çalışması “Hey Gidi Karadeniz” i 2003 yılında piyasaya çıkaran Gökhan Birben, albüm hazırlıkları esnasında Kazım Koyuncu'ya “Gülbeyaz” televizyon dizisinin müziklerini yapması teklifinde bulunulduğunda; Albümde okuduğu ve henüz piyasaya çıkmamış olan “Hey Gidi Karadeniz” şarkısını Gökhan Birben'in seslendirmesi ve dizinin yayınlanmasıyla da bu şarkının büyük ilgi görmesi, hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşmasını sağladı.

Gökhan Birben özellikle Karadeniz’in doğusunda ve yüksek kesimlerde yaşayan Hemşinlilere ait nefesli müzik aleti olan TULUM ‘un sesine en yatkın ses olarak bilinmesi ile, tulum sesli olarak da ifade edilmektedir. Şu ana kadar müzik market raflarında 5 albüm çalışması bulunan Gökhan Birben 6. Albüm çalışması için derleme çalışmaları yapmaktadır. Sırası ile Hey Gidi Karadeniz, Asa Sevdam, Bir Türkü Ömrüme, Bulutların Gözyaşı ve yaklaşık on ay önce piyasaya çıkan yeni albümü ‘’ Yağmurların Ardındaki Ezgiler’’ hem Karadeniz hem de müziğin evrensel tınıları ile yoğrulmuş farklı kültürler tarafından ciddi beğeni toplamıştır.

Aranjörü Kemal Sahir Gürel’inde nefesli müzik enstrümanları ile eşlik edeceği konserde modern müzik aletlerinin yanı sıra yerel ve etnik müzik aletleri de kullanılacak. Horon ile coşmak Sevda türküleri ile hasretleri yeniden yaşamak istiyorsak 21 Mart akşamı KadıköySahne’ye bekliyoruz.

copy
yh